Mazerete bağlı yer değiştirmeler 7 Ağustos'ta

Mazerete bağlı yer değiştirmeler 7 Ağustos'ta
Ulusal Eğitim Bakanlığı'nca takımlı öğretmenlerin aile birliği, sıhhat, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile öbür nedenlere bağlı vilayet içi ve vilayetler ortası yer değişikliği müracaatları 7 - 14 Ağustos tarihleri ortasında alınacak ve atamalar 23 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

ANKARA (İGFA)- Millî Eğitim Bakanlığınca, 2023 yaz tatili öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme süreçlerine ait, Bakanlık takımlarında misyon yapan öğretmenlerden Ulusal Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde sayılan aile birliği, sıhhat, can güvenliği, engellilik durumu ve başka nedenlerden birine bağlı olarak mazereti bulunanların vilayet içi ve vilayetler ortası yer değiştirme duyurusu yayımlandı.

Bakanlığın resmi internet sitesinde de yer alan duyuruya nazaran, müracaatlar iki etaplı olarak sistem üzerinden alınacak.

Öğretmenler birinci basamakta 7 - 14 Ağustos 2023 tarihleri ortasında evrakları ile birlikte mazeretlerini bildirecek.

Ön başvurusu onaylananlar ikinci evrede 17 - 21 Ağustos 2023 tarihleri ortasında tercih müracaatında bulunabilecek.

Atamalar ise 23 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. Ataması gerçekleştirilenlerin ayrılma süreçleri de 24 Ağustos 2023 tarihi prestijiyle yapılacak.