Mecidiye Kıyısı yine şekilleniyor

Mecidiye Kıyısı yine şekilleniyor
Mecidiye Kıyısı düzenleme ve peyzaj projesi protokolü imzalandı. 55 dönümlük alanda yapılacak tesis vatandaşlara fiyatsız hizmet verecek

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Edirne ili Keşan İlçesi Mecidiye Köyü kıyı düzenleme ve peyzaj projesi protokolü Keşan Belediyesi ve Ulusal Emlak Müdürlüğü ortasında imzalandı.

Keşan Kaymakamlığı’nda düzenlenen imza programına Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ulusal Emlak Müdürü Doğan Kaya, İlçe Yazı İşleri Müdürü Hasan Boz ve Keşan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürü Ahmet Yaşar katıldı.

“SAHİLE GİRİŞ FİYATSIZ OLACAK”

Protokolün imzalanmasından sonra bahisle ilgili konuşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, birinci kirayı yatırdıklarını belirterek, "55 dönümlük bir alanda kafeler, restoranlar, otopark, soyunma odaları, tuvaletler, duşlar, şezlong, su sporları, plaj voleybolu alanları, ve her türlü gereksinime yanıt verecek olan yürüyüş iskelesi ile toplumsal tesisleri ile birlikte; yapmamız gereken ne varsa gerçekleştiriyoruz. Kıyıya giriş fiyatsız olacak, bunun yanında içerideki her türlü hizmetten isteyen fiyatını ödeyerek hizmet alacak. 10 bin kişinin birebir anda hizmet alabileceği bir tesis olacak” dedi.

Sözlerinin devamında Mecidiye kıyısında yaşanan olumsuz manzaraların artık görülmeyeceğine vurgu yapan Lider Helvacıoğlu, “Önümüzdeki yıl artık Mecidiye Sahili’nde nizamlı bir halk plajı göreceğiz. Erikli ve Mecidiye bölgesindeki günübirlikçilerin tahliline ulaşılan bir tesis olacak. Sorunu burada çözeceğiz. Buna çok muhtaçlık vardı. Mecidiye kıyısının çöp problemini ve kaos halini son kere fotoğraf çekin, bu sene o imajları son kere yaşıyoruz. Artık o imajlar olmayacak" diye konuştu.