Mehmet Savran'dan 69'uncu yıl bildirisi

Mehmet Savran'dan 69'uncu yıl bildirisi
Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehir’in Bakanlar Heyeti kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde vilayet oluşunun 69. yılı nedeniyle bir ileti yayımladı.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Lideri Mehmet Savran, yayımladığı kutlama iletisinde: “Dünyada tabiat ve tarihin bütünleştiği eşsiz bir yer ve Türkiye’nin dünyaya açılan en değerli kapılarından biri olan Nevşehir’imizin vilayet oluşunun 69. yıl dönümünü kutluyorum. Hoş kentimiz, pek çok medeniyete mesken sahipliği yapmış adeta medeniyetler beşiği olmuştur. Eşsiz coğrafyası, kültürel ve tarihi dokusuyla da vakit içinde Türkiye’nin turizm denilince akla birinci gelen kentlerinden biri haline gelmiştir. Her vakit konuşmalarımda söz ettiğim üzere, Nevşehir halkı tüm hizmetlerin en güzeline layıktır. Zira Nevşehir; samimiyetin, misafirperverliğin, müsamahanın ve barışın kentidir. Biliyorum ki, Nevşehir için, sizler için ne yapsak az. Bugüne kadar altyapıdan üstyapıya, tarımdan turizme, teknolojiden güce her alanda sürdürülebilir ve yenilikçi çalışmalarla Nevşehir’i daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalıştık.

Bundan sonraki periyotta de vilayetimizin sahip olduğu bütün bedelleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle, Nevşehir’in her istikametiyle bir marka kent haline gelmesi en kıymetli gayemiz olurken hizmete sunacağımız tüm çalışmalarda ise bugüne dek olduğu üzere bundan sonrada birinci önceliğimiz hemşehrilerimizin faydası olacaktır. Birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde, azim ve kararlılıkla geleceğe yürümeye devam edeceğiz. Nevşehir’imiz için en düzgününü yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Nevşehir’imizin vilayet oluşunun 69. yıl dönümü vesilesiyle öncelikle kentimizin kurucusu Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’yı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Birebir vakitte Nevşehir’in vilayet oluşu müddetinde katkısı olan, hoş kentimize hizmet etmiş ve etmekte olan herkese teşekkür ediyorum. Sizlerin huzurunda da, bana, memleketime hizmet etme imkânı veren Allah’a hamd ediyor, kentimizi daha yeterli yerlere taşıma noktasında üzerimize düşen her şeyi heyecanla yapmakta olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hoş kentimin her bir ferdini sevgiyle selamlıyorum.” dedi.