Memduh Büyükkılıç'tan 150 milyonluk yola inceleme

Memduh Büyükkılıç'tan 150 milyonluk yola inceleme
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından imali devam eden 40 kilometrelik Pazarören -Dadaloğlu -Toklar sınırında, 12 mahalleyi kapsayan toplam 150 milyon TL maliyetle 70 bin ton asfalt kullanılan çalışmayı yerinde inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde de hizmet ve yatırımlarına devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı takımları, Pınarbaşı ve Tomarza ilçelerimizin ağır olarak kullandığı Pazarören-Dadaloğlu-Toklar Hattı’nda, Bitümlü Sıcak Karışım Asfalt (BSK) çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, asfalt çalışmasını yerinde inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldı. Lider Büyükkılıç’a Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve daire liderlerinin eşlik etti.

70 BİN TON ASFALT KULLANILACAK

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı takımlarının kırsal mahalle yollarına asfalt imal çalışmalarının tüm süratiyle sürdüğünü söz eden Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Rakamlar maşallah çok bereketli, imkânlar da çok değerli. Pazarören’den başlayıp, Toklar’a kadar yaklaşık 40 kilometrelik bir güzergâh ile sıcak asfalt çalışması yapılıyor. İnşallah bir ay içerisinde bu bölge tamamlanacak, 70 bin ton civarında asfalt kullanılacak” dedi.

Çalışmanın 7 kilometresinin tamamlandığını belirten Lider Büyükkılıç, “Hâlihazırda sathi kaplamayı ıslah ederek, sıcak asfaltı burada uygulayarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 7 kilometresi bitmiş durumda. Kalan kısmı da inşallah 20 gün içerisinde biter diye umuyor ve inanıyoruz. Kentimizi bir bütün olarak görüyoruz. 1,5 milyonluk Kayseri’mizde hemşerilerimize her bölgede en hoş hizmetlerle buluşturma istikametinde imkânlarımızı seferber ederek, uğraş gösteriyoruz” tabirlerini kullandı.

Memduh Büyükkılıç, mahalle yollarını daha çağdaş bir yapıya dönüştürecek olan bu çalışmanın maliyetinin yaklaşık 150 milyon TL olduğunu vurgulayarak, kelamlarını şöyle sürdürdü:"Bu bölgeye yapılan yatırımın maliyeti 150 milyon TL civarında, helali beğenilen olsun. Dadaloğlu bölgesine hitap eden değerli bir güzergâh, Avşar dostlarımıza güzel olsun. Şikâyet eden değil, şükreden, imkânlarını en verimli formda kullanan güçlü bir belediye olmanın hoşluklarını, bizlere seven, güvenen hemşerilerimize yaşatan bir yaklaşım sergiliyoruz. 16 ilçe belediye lideri kardeşimizle el ele vermek suretiyle hem merkezde hem de etraflarda tarım ve kırsal hizmetler bağlamında en hoş biçimiyle hizmetlerimizi buluşturmaya çaba gösteriyoruz.”