Memduh Büyükkılıç'tan Glutensiz Kafe'ye ziyaret

Memduh Büyükkılıç'tan Glutensiz Kafe'ye ziyaret
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, insan ve sıhhat odaklı toplumsal sorumluluk projesi olan Glütensiz Kafe'yi ziyaret etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Tuna Caddesi'nde vatandaşa hizmet veren Glütensiz Kafe'de tezgâh başına geçen Lider Büyükkılıç, eserleri inceledi.

Kafede yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, çalışan işçiye kolaylıklar diledi. Büyükkılıç, glüten alerjisi olan vatandaşların toplumsal bir ortam içinde hem Kayseri'nin lezzetlerinden hem de rutin eserlerden sağlıklı halde faydalandıklarını belirterek, “Çölyak rahatsızlığı olan ve glütensiz beslenmek isteyen vatandaşlarımız için birbirinden lezzetli ve çeşit çeşit eserlerin üretildiği yeme içme yerimizde vatandaşlarımıza hizmet vermekten ve bu değerli gereksinimi karşılamaktan ötürü mutluyuz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, kafeye gelen vatandaşlarla sohbet ederken, vatandaşlar da hizmetten ötürü Büyükkılıç’a teşekkür etti. Vatandaşlardan ağır ilgi gören ve takdir toplayan Glütensiz Kafe’nin çalışanı de glütensiz beslenen bireylerden seçildi. Uzman bir diyetisyen tarafından kafeye gelen glütensiz beslenen konuklara fiyatsız glüten ve çölyak ile ilgili aydınlatıcı bilgiler verilirken, kafede glütensiz eserlerin tamamı yer alıyor.