Memduh Büyükkılıç'tan Özvatan'a doğal gaz muştusu

Memduh Büyükkılıç'tan Özvatan'a doğal gaz muştusu
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Özvatan Belediyesi tarafından düzenlenen 7’nci Klasik Kültür, Turizm ve Bal Festivali’ne katıldı. Lider Büyükkılıç, Özvatan’ın en kıymetli hususlarından olan doğal gazın da kasım ayında ilçeye sunulacağını müjdeledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Özvatan’daki coşkulu şenliğe Lider Büyükkılıç’ın yanı sıra MHP Genel Lider Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, MHP Kayseri Vilayet Lideri Seyit Demirezen, ilçe kaymakamları ve belediye liderleri, vilayet müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmasının birinci kısmında, şampiyon olan SV Özvatanspor’un atkısını takan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, “Özvatan her yerde şampiyon maşallah” diye seslendi. Lider Büyükkılıç ayrıyeten şenlik öncesinde Özvatanlı esnafları da ziyarete ederek, sohbet etti ve bereketli karlar temennisinde bulundu.

Festival’de konuşan Lider Büyükkılıç, Kayseri Gaz’ın yetkilisi Ertan Yıldız ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Yıldız’a Özvatan’da gazın ne vakit yanacağı sorusunu sordu. Ertan Yıldız ise ağır uğraşlar sayesinde toplamda 80 kilometrelik bir sınır yapıp kasım ayı itibariyle Özvatan ile doğal gazı buluşturacakları karşılığını verdi. Lider Büyükkılıç ise Özvatan halkının bunu hak ettiğini lisana getirerek, kendilerinin teşekkür ettiğini söyledi.

“HİZMET İNSANLARI MEMNUN ETMEK İÇİN VARDIR”

Festivallerin bir ortaya gelerek birlik ve dayanışmaya vesile olan etkinlikler olduğunu lisana getiren Lider Büyükkılıç, 16 ilçe belediye liderinin Büyükşehir Belediyesi’nin ağabeyliği ile el ele hizmetleri yürüttüğünü söyleyerek belediye liderlerine teşekkür etti. Büyükkılıç sürdürdüğü konuşmasında, “Halit Liderime ben teşekkür ediyorum Hem koparmasını biliyor hem teşekkür etmesini biliyor. Bugüne kadar isteyip de almadığı hiçbir hizmet olmadı. Aslında hizmet insanları keyifli etmek için vardır. Bundan sonra da üzerimize ne düşüyorsa, gereksinim olan var ise onu yapmak konusunda hiçbir vakit geri durmayacağımızı ve her vakit yardımcı olacağımız da buradan duyurmak istiyorum” dedi.

Büyükkılıç, en değerli mevzulardan olan doğal gazın da ilçeye kasım ayı itibariyle geleceğini lisana getirerek birliğini beraberliğin, dayanışmanın en hoş örneğini sergilediklerini söz etti ve Cumhur İttifakı olarak vermiş olduğu takviyeden ötürü Özvatanlılara teşekkür etti.

“İYİ Kİ VARSINIZ DİYORUZ”

Özvatan Şenliği aktifliğinin güzel olması temennisinde bulunan Özvatan Belediye Lideri Halit Demir, bu tip aktifliklerin birlik ve beraberliğe katkı sağladığını söyleyerek, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden, verdiği dayanaklardan ötürü, bundan sonra da yapılacak olan hizmetlerden ötürü Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür etti. Lider Demir, “İyi ki varsınız diyoruz. Erciyes kadar ulu, Erciyes kadar güçlü bir belediyemiz var. Özvatan belediyemiz devletin bütün kurumlarıyla barışık, devletin bütün kurumlarıyla içli dışlı, her türlü hizmeti Özvatan’a almak için kapılarını çalan, onlar da kapılarını ve gönüllerini açan bir Cumhur İttifakı’nın örnek bir ilçesi Özvatan diyorum bu sayede sizi de alkışlıyoruz sayın başkanım” tabirlerinde bulundu.

“EN DEĞERLİ HİZMETLERDEN BİRİSİ DOĞAL GAZIN GELMESİ”

Başkan Demir ayrıyeten Özvatan’ın daha fazla nüfusa sahip olmasını istediklerini ve bunu tetikleyen ögelerden birisinin de ilçeye doğal gazın gelmesi olduğunu tabir ederek, son yıllarda yapılan en değerli hizmetlerin bir adedinin ilçeye doğal gazın gelmesi olduğuna da vurgu yaptı. Bu kış doğal gazın geleceğini lisana getiren Lider Demir, Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile doğal gaza kavuşulacağını söyledi. Demir, kelamlarını “En yeterli bal, en ucuz bal Özvatan balı” diyerek bitirdi.

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR, ÖZVATANLILARA HİZMETLERDEN ŞAD OLUP OLMADIKLARINI SORDU

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de yaptığı hizmetlerden ötürü Özvatan Belediye Lideri Halit Demir’e teşekkür etti. Özdemir ayrıyeten, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yapılan ve yapılacak olan tarihi yatırımlarla ilgili çok pahalı çok değerli kelamlar sarf ettiğini lisana getirerek, vatandaşlara Cumhur İttifakı’nın yaptığı hizmetlerden şad olup olmadıklarını sordu. Özdemir’in sorusuna ağır alkış ile karşılık geldi.

Coşkulu ve renkli imgelere sahne olan 7’nci Klâsik Kültür, Turizm ve Bal Şenliği sonunda muhtarlara plaket takdiminde bulunuldu.