Memur-Sen artırımı kâfi bulmadı... Teklif revize edilmeli!

Memur-Sen artırımı kâfi bulmadı... Teklif revize edilmeli!
Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, memur ve memur emeklilerine yönelik açıklanan artırımı kâfi bulmadıklarını belirtti.

ANKARA (İGFA) - Bugün gerçekleşen 7’inci Devir Toplu Kontrat Görüşmeleri toplantısında Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerine 2024 yılının birinci 6 ayında yüzde 14, ikinci 6 ayında yüzde 9; ; 2025 birinci 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ay yüzde 5 olarak artırım teklifi yaptıklarını açıklamıştı.

Kamu Vazifelileri Sendikaları Heyeti Lideri ve Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, artırım teklifine ait açıklamalarda bulundu.

Genel Lideri Yalçın, “Gelen teklifi olumlamamız mümkün değil" diyerek, "Bu açıdan tavsiyemiz, teklifin revize edilmesidir. Kiralara ait kamu vazifelileri zorlanmakta. Masaya bu hususta bir teklifin de gelmesini bekliyorduk. Bayram ikramiyesinden öbür toplumsal haklara ait şimdi cümle kurulmadı. Merkez Bankası’nın enflasyon varsayımının 10 puan gerisinde olan teklifle masanın açılmasını yadırgıyoruz.” diye konuştu.

https://twitter.com/MemurSenKonf/status/1691066523056828416

Görüşmelerin 17 ve 22 Ağustos tarihleri ortasında yine yapılacağı ve tarafların anlaşamaması halinde 23 Ağustos’tan itibaren Kamu Vazifelileri Hakem Kurulu’na başvurulması bekleniyor.