Mogan Gölü tekrar hayat buldu

Mogan Gölü tekrar hayat buldu
Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölü, taban çamurunun temizlenmesinin akabinde yine canlıların ömür merkezi oldu. 2016 yılında başlayan proje ile 3,5 milyon metreküp taban çamuru çıkarıldı.

ANKARA (İGFA)- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan Mogan Gölü Taban Çamuru Temizleme Projesiyle Mogan Gölü’nden 3 milyon 500 bin metreküp taban çamuru çıkarıldı.

ki etaptan oluşan taban çamuru temizleme çalışmalarıyla canlı florası korunurken, gölün etrafında da etraf düzenlemesi gerçekleştirildi. Yapılan paklığın akabinde yine binlerce canlının hayat merkezine dönen Mogan Gölü, Başkentlilerin de keyifle vakit geçirdikleri alan oldu.

Bakan Mehmet Özhaseki, toplumsal medya hesabından yayımladığı paylaşımda, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ortak çalışması olarak 2016 yılında başlattığımız Mogan Gölü Taban Çamuru Temizleme Projesi ile 3 milyon 500 bin metreküp taban çamuru çıkardık. Bu çalışma ile eski hoşluğuna kavuşan Mogan Gölü, hem su canlıları ve kuşların ömür alanı olmaya devam ediyor hem de etrafında yaptığımız, çocuk oyun parkları, dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla vatandaşlarımız için keyifli vakit geçirebilecekleri bir toplumsal ömür alanı oldu.” tabirlerini kullandı.

https://twitter.com/mehmetozhaseki/status/1690659600226271232