Motosikleti çalınan engelli ikili yenisi alındı

Motosikleti çalınan engelli ikili yenisi alındı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bedensel engelli çift Faruk ve Seher Malak’ın çalınan motosikletinin yenisi alınarak aileye verildi.

GAZİANTEP (İGFA) - Gaziantep'te Beyazlar Mahallesi’nde bulunan Malak Ailesi’nin konutunun önünden 4 Ağustos günü çalınan, kredi çekerek aldığı üç tekerlekli motosikletinin yenisini Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Kemal Çeber getirdi.

5 yaşındaki kızları Ecrin’in motor olmadığından meskenden dışarı çıkaramadıklarını, meskenin alışverişi, muhtaçlığını karşılamak için kıymetli olan motorlarının yenisinin geldiğini gören aile, Lider Şahin ve Vali Çeber’e teşekkür etti, meskenlerinde ağırladı.

Motorlarının çalınmasıyla meskenden çıkamayacak duruma gelen ailenin basına yansıyan haberleri sonrası harekete geçen Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan yeni motorun yanı sıra valilik, ailenin motor için çektikleri kredinin borcunu karşılanacak.

ŞAHİN: AİLE, MAHALLE, KENT MEMNUNSA BİZDE MUTLUYUZ

Malak çiftinin meskenlerine yaptıkları ziyarette konuşan Lider Fatma Şahin, yaşananların duyulmasını sağlayan basın mensuplarına ve olayı Hürriyet Gazetesi’nde köşesine taşıyan Fatih Çekirge’ye teşekkür ederek şunları söyledi:

“Hayır yapmak kadar hayra vesile olmak da değerli. Fatih Çekirge’de kardeşimiz de hemşerimiz bizim. Durumu öğrenir öğrenmez valime de bilgi verdim. Engellilerle ilgili müstakil bir daire başkanlığımız vardı. Durumla ilgili arkadaşlarımıza bilgi verdik. Bize düşen ile bahiste ne yapılması gereken çabucak tespit ettik. Meskenin ve Ecrin’in gereksinimlerini karşıladık. Aile, mahalle, kent memnunsa bizde memnunuz.”

ÇEBER: DEVLET KİMSEYİ ORTADA BIRAKMIYOR, ÇALMAYA GEREK YOK

Vali Kemal Çeber ise olayı öğrenince çok üzüldüğünü Lider Şahin ile birlikte harekete geçtiklerini belirterek, “Basın mensuplarının vasıtasıyla ailemizden haberdar olduk. Lider Fatma Şahin büyük manada muhtaçlıkları karşıladı bizde ilgili organlardan öbür muhtaçlıkları karşılayacağız. Bizim için üzücü bir olay lakin bu türlü güzel bir aile ile tanışmaya vesile oldu. Muhtaçlıkları gidereceğiz. Bu tip olayları yaşamayız diye ümit ediyoruz. Muhtaçlığı olan beşerler varsa biz devlet olarak varız. Devlet kimseyi ortada koymuyor, çalmaya yağmalamaya gerek yok” diye konuştu.

Ziyarette hislerini aktaran Faruk Malak, engellinin ardına hiçbir vakit sığınmadığını, çalışarak meskenini geçindirdiğini tabir ederek, “Buradan sesleniyorum hırsızlık yapmasınlar çalışsalar tahminen daha yüksek mevkilere gelip daha fazla kazanabilirler. İnsanların malına mülküne ziyan vermeyin. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum minnettarız. Artık kızımı da parka götürebileceğim. 9 gündür götüremiyordum” dedi.