Mudanya-İstanbul deniz ulaşımı zamlandı

Mudanya-İstanbul deniz ulaşımı zamlandı
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Burulaş, Mudanya-İstanbul ortasında işlettiği deniz otobüslerinin (BUDO) bilet fiyatlarına iki ay evvel yaptığı yüzde 40 artırım akabinde yüzde 13 daha artırım yaptı.

BURSA (İGFA) - 2020 yılından bu yana Mudanya-İstanbul (Eminönü/Sirkeci) deniz ulaşımında yolcu nakliyatını tek fiyat olarak kampanyalı sürdüren BUDO, Haziran ayında artırımın üzerinden geçen iki ay sonra bilet fiyatlarını yüzde 13 oranında arttırdı.

Yapılan artırımla birlikte BUDO’nun Mudanya-Eminönü/Sirkeci bilet fiyatları 155 TL’den 175 TL’ye, Mudanya-Armutlu (İhlas Evleri) bilet fiyatı ise 100 TL’den 115 TL’ye çıktı. BUDO, üç yıldır kampanyalı tarifeyle sürdürdüğü tek fiyat uygulamasına devam etme kararı aldı.

İDO ESNEK FİYATI SÜRDÜRÜYOR

Öte yandan Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’ndeki Bursa Feribot İskelesi’nden İstanbul Yenikapı ve Kadıköy’e deniz ulaşımını sağlayan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ ise ilgili çizgilerde esnek fiyat siyasetini uygulamasına devam ediyor.

İDO’nun kelam konusu hatta bilet fiyatları ise promosyonlu 198 liradan başlıyor ve esnek fiyat hasebiyle bilet fiyatları 258 liraya kadar çıkabiliyor.