Muğla Büyükşehir'den üniversite adaylarına danışmanlık

Muğla Büyükşehir'den üniversite adaylarına danışmanlık
Muğla Büyükşehir Belediyesi üniversite tercihi yapacak olan öğrencilere uzman eğitmenlerle 12 ilçede danışmanlık hizmeti verdi.  

MUĞLA (İGFA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi ortaöğretimden yükseköğretime geçecek olan öğrenciler için Uzman eğitim danışmanlığı ile 12 ilçede danışmanlık hizmeti verdi. 27 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri ortasında “Senin Tercihin Senin Geleceğin” sloganıyla 12 ilçede YKS tercih maratonunda öğrencilere danışmanlık hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi 160 öğrenciye ulaştı.

2023 YKS tercih süreçleri 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ortasında yapılacak. Muğla’nın 12 İlçesinde düzenlenen ‘’YKS Tercih Günleri’’ etkinliğinde uzman eğitim danışmanları eşliğinde üniversite tercihi yapacak olan birçok öğrenciye; üniversite seçimi, kısım seçimi ve meslek planlaması mevzularında bilgi verildi. Öğrenciler, uzmanlara sorularını sorarak, üniversite seçimi hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı buldular. Öğrenciler, üniversite seçimi konusunda uzmanlardan takviye alarak, gerçek bir tercih yapmanın yollarını da öğrendiler.