Muğla’nın denizlerine bir yatırım daha

Muğla’nın denizlerine bir yatırım daha
Muğla Büyükşehir Belediyesi, deniz yüzeyinde paklık yapmak ve acil durumlarda kullanılmak üzere hizmete aldığı tekneleri tanıttı.

MUĞLA (İGFA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi denizlerde yüzey paklığı yapabilmek ve acil durumlara müdahale edebilmek için envanterine eklediği 3 Acil Müdahale teknesini tanıttı. 2023 yılı bedeli yaklaşık 28 Milyon TL olan 2 Acil Müdahale, 1 Çok Hedefli Acil Müdahale teknesi Bodrum, Fethiye ve Marmaris limanlarında demirleyecek ve gerekli durumlarda tüm Vilayet genelindeki olaylara müdahale edecek.

Fethiye Limanında Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün mesken sahipliğinde düzenlenen tanıtım merasimine Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, Fethiye Liman Lideri Abdurrahman Kara, Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Lideri İlkay Tugay, Muğla, Fethiye, Seydikemer Sürücüler Odası liderleri, Fethiye, Seydikemer Muhtarlar Derneği Liderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Teknelerin tanıtım merasiminde konuşan Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca teslim aldıkları Fethiye ile şu anki Fethiye ortasında hizmet kalitesi, etraf ve altyapı yatırımları ile büyük fark olduğunu belirterek, Büyükşehir ve ilçe belediyesi olarak ahenk içinde çalıştıklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün artan enflasyon, ekonomik problemlere karşın tüm imkânları ile Muğla’ya yatırım için çalıştıklarını söyledi ve envantere kazandırdıkları deniz araçlarının Muğla’nın mavi ve yeşilini korumak için çalışacaklarını belirtti.

Başkan Gürün; “Muğla olarak Akdeniz’e kıyısı olan 9 ülkeden fazla kıyı uzunluğuna sahibiz. Kıyı uzunluğumuz 1700 kilometrenin üstünde. Bu kadar hoş kıyılara sahip bir kentte denizlerimize de büyük yatırımlar yapıyoruz. Çöp, atık toplama teknelerimiz yanında acil müdahale tekneleri de gerekliydi. Bu teknelerimiz Marmaris, Bodrum ve Fethiye limanlarında vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.

Gürün, Fethiye Limanı ve Fethiye için kıymetli yatırımlar yaptıklarını ve bu yatırımlara devam edeceklerini kelamlarına ekledi.