MURGEM’le hayaller gerçeğe dönüyor

MURGEM’le hayaller gerçeğe dönüyor
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin kısa MURGEM olan üniversite imtihanlarına hazırlık kursuyla sözel puan çeşidinde 3 bin bandına yerleşen Sevinç Onur, “Ücretsiz olması beni buraya yönlendirdi. Zira dershaneler çok kıymetli ve biz iki kardeşiz” dedi.

ANTALYA (İGFA) - Antalya’da açıldığı 2015 yılından itibaren binlerce gencin üniversite hayalini gerçeğe dönüştüren MURGEM, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılara imza attı. Bu yıl lise son ve mezun kümelerinde 525 öğrenciyi imtihanlara hazırlayan MURGEM, açıklanan sonuçlara nazaran farklı puan çeşitlerinde birinci 20 bin içine 6 öğrencisini yerleştirme başarısı gösterdi.

O öğrencilerden biri de sözel puan çeşidinde 3 bin bandına yerleşen 18 yaşındaki Sevinç Onur oldu. Arkadaş etrafının MURGEM’e geldiğini anlatan Onur, “Dershaneler çok değerli ve biz iki kardeşiz. ‘Evde çalışacağım’ demiştim. Lakin fiyatsız olması ve hocaların da kalitesi beni buraya yönlendirdi” diye konuştu. Onur, “Sınıf öğretmenliği istiyordum lakin beklediğimden daha yeterli geldi sıralamam. Şu anda hukuk da düşünüyorum” dedi.

Meryem Akpınar ise sözel puan tipinde 18 bin bandında yer aldı. Hayalinde tarih ya da Türk lisanı ve edebiyatı fakülteleri yatıyor. MURGEM’le okullarına gelen bir öğretmen sayesinde tanıştığını anlatan Akpınar, “Ben başta biraz ön yargılıydım. Fiyatsız olduğu için gerçekten kâfi bir eğitim verebilir mi diye bir önyargım vardı” dedi. Geçen yıl yaz aylarında MURGEM’e gelmeye başladığını belirten Akpınar, “O üç aylık periyotta bile hoş bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Eksiklerim vardı. Buranın sistemi beni gerçekten tatmin etti. Bütün eksiklerimi kapattım diyebilirim. Çok hoş bir eğitim aldım. Yeterli ki buraya gelmişim” diye konuştu.