Netflix'te şifre paylaşımı büsbütün kaldırılı!

Netflix'te şifre paylaşımı büsbütün kaldırılı!
Netflix, bugünden itibaren şifre paylaşımı kısıtlamasını Türkiye dahil tüm ülkelerde uygulamaya başladı. Netflix'te hesap paylaşımı resmen son buldu.

İSTANBUL (İGFA) - Netflix’i arkadaşının, ailesinin, eski sevgilisinin hesabı yoluyla farklı bir meskenden kullananları huzursuz eden haber geçen yılın mart ayında gelmişti.

Dijital platform, bugünden itibaren Hindistan ve başka ülkelerdeki abonelerine şifre paylaşımı kısıtlaması getirdiğini duyurdu. Türkiye'deki aboneler de e-posta almaya başladı.

Şirket, aboneleri üzecek hesap paylaşımı kısıtlamasını geçtiğimiz yıl test etmeye başladı ve 2023'te Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz, İspanya ve Amerika dahil olmak üzere bir dizi öbür ülkeyi de kapsayacak biçimde bu uygulamayı genişletti.

Şirket, şifresini paylaşmak isteyenlerin ek ödeme yapmaları gerektiğini belirtti.

Bugün de geri kalan ülkelerin neredeyse tamamında fiyatlı paylaşımın kullanıma sunulacağını bildiren Netflix, 2023’ün ikinci yarısında gelir artışının hızlanmasını beklediğini vurguladı.

ABONE SAYISI 6 MİLYON ARTTI

Netflix, bu yılın ikinci çeyreğine ait bilançosunu açıkladı. Buna nazaran, şirketin yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir, geçen yılın tıpkı devrine kıyasla yüzde 3 artışla 8,2 milyar dolara çıktı. Firmanın geliri, geçen yıl nisan-haziran devrinde 7,9 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Netflix’in abone sayısı da yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 5,9 milyon kişi arttı. Şirketin dünya genelindeki abone sayısı yıllık yüzde 8 artışla 238,4 milyona ulaştı.