Nevşehir Belediyesi alt yapıyı güçlendiriyor

Nevşehir Belediyesi alt yapıyı güçlendiriyor
Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından sıcak asfalt yenileme çalışmalarının sürdüğü Zübeyde Hanım Caddesi’nde Nevşehir Belediyesi gruplarınca yağmur suyu sınırı güçlendirme çalışması yapıldı.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Kentin çeşitli noktalarında bilhassa sağanak yağışlarda yollarda meydana gelen su birikintilerini ve su baskınlarını önlemek için kalıcı tahliller ortaya koyan Nevşehir Belediyesi, Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı altındaki üstgeçit ile Şifa Köprülü Kavşağı ortasındaki yağmur suyu sınırını güçlendirdi. Karayolları sorumluluk ağında bulunan yolun bu kısmında daha evvel 3 olan yağmur suyu menfezlerine ek olarak 12 tane daha menfez yapan Nevşehir Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü takımları, 130 metre uzunluğunda 500’lük borularla yağmur suyu sınırı oluşturdu.

15 Temmuz Mahallesi’nden Zübeyde Hanım Caddesi’ne uzanan orta sokaklarda yağmur suyu ızgaraları imalatı da gerçekleştiren belediye gruplarının bu çalışması ile bilhassa sağanak yağışlarda Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki yolda su birikintileri ve su baskını riskleri önlenmiş olacak.