Nevşehir Belediyesi'nde tapu devranları başladı

Nevşehir Belediyesi'nde tapu devranları başladı
Nevşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 20 Temmuz ve İbrahim Paşa Mahallelerinde yer alan 1. Uygulama alanında muahedeye varılan hak sahipleri tapu bölümlerine başladı. Tapu dönem süreçlerinin tamamlanması ve imar çalışmalarının akabinde yapılacak olan 170 konut için ihale süreci başlayacak.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran’ın misyona gelmesinin akabinde tamamlanması için büyük uğraş sarf ettiği Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar süratle ilerliyor.

Bir kısmı İbrahim Paşa ve bir kısmı de 20 Temmuz Mahallesi sonları içerisinde yer alan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1. Uygulama adası için Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde İmar Plan ve Uygulama Projesi ile Uygulama Temel Yönetmeliği’nin onaylanmasının akabinde hak sahipleri ile görüşmeler tamamlandı.

Projenin uygulanacağı Adalet Sarayı gerisinde bulunan alandaki hak sahiplerinden alınan muvaffakatnameler ile birlikte hak sahipleri tapu bölüm süreçlerini Nevşehir Tapu Müdürlüğü’nde yapmaya başladı.

Yeni konutlarının blok ve katlarını seçerek muvafakatnamelerini imzalayan hak sahiplerinin tapu dönem süreçlerinin tamamlanmasının akabinde projenin uygulanacağı alanda imar çalışması yapılacak ve 4 ila 8 kat ortasında blokların bulunacağı 22 bin 500 metre karelik alanda inşaat için ihale süreci başlayacak.

Proje için birçok kıymetli basamağın atlatıldığını belirten Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Nevşehirli vatandaşlara verdikleri bir kelamı daha yerine getirmenin memnunluğunu yaşadıklarını tabir etti.

Tapu dönem süreçlerinin akabinde ihale sürecinin tamamlanması ile bölgede inşaat çalışmalarının başlayacağını ve yeni konutların süratle yükseleceğini kaydeden Savran, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için büyük bir titizlikle yürüttüğümüz Merkez Kentsel Dönüşüm Projemiz süratle ilerliyor. Bu alanda hak sahibi olan vatandaşlarımız bizlere güvenerek gönül rahatlığı içerisinde muvaffakatnamelerini imzaladı. Artık tapu evrelerini yapıyorlar ve akabinde ihalemizi gerçekleştireceğiz.Hemşehrilerimize iyi olsun.” dedi.