Nevşehir Belediyesi'nden kültür çeşitleri

Nevşehir Belediyesi'nden kültür çeşitleri
Nevşehir Belediyesi tarafından, bayan ve gençlerin ülkemizin tarihi ve turistik merkezlerini daha yakından tanımaları için düzenlenen kültür çeşitleri başladı.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü uyumunda 16-20 yaş ortası gençler ve bayanlar için fiyatsız olarak Konya ve Çanakkale seyahatleri düzenlendi. Kayıtları geçtiğimiz günlerde tamamlanan fiyatsız çeşitler için kısa müddette bini aşkın genç ve bayan müracaatta bulundu.

Tur programları kapsamında birinci seyahat Konya vilayetine düzenlendi. Her gün bir otobüs biçiminde düzenlenen seyahat programına katılan Nevşehirli bayanlar, çeşit rehberleri eşliğinde Mevlana Türbesi, Şemsi Tebrizi Türbesi, Alaaddin Zirvesi ve Camii ziyaret ederek Tropikal Kelebek Bahçesini gezdi. Seyahat sırasında ayrıyeten Nevşehir Belediyesi tarafından bayanlara öğlen yemeği ikramında bulunuldu.

16-20 yaş ortası gençlerin müracaatta bulunabildikleri Çanakkale çeşitleri ise 24 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. Gençler Çanakkale çeşidinde, Seyit Onbaşı Anıtı Rumeli Tabyası, Alçıtepe Hilali Ahmer Müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Eceabat’ı gezecekleri.

Nevşehir Belediyesi’nin Konya ve Çanakkale cinsleri Ağustos ayı sonuna kadar devam edecek.