Okan Gaytancıoğlu greve başladı

Okan Gaytancıoğlu greve başladı
25.-26. ve 27.Dönem Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 28.dönemde CHP’den aday gösterilmemiş ve milletvekilliği misyonu sona ermişti. Gaytancıoğlu, kendi toplumsal medyasında yaptığı bir paylaşımla daha evvel misyonlu olduğu Namık Kemal Üniversitesi’nde Doç.Dr. unvanı ile tekrar greve başladığını  kamuoyu ile paylaştı.

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası( EDİRNE İGFA)
Okan Gaytancıoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle; “Değerli Dostlarım. 7 Haziran 2015 seçimlerinde tüm üyelerle yapılan önseçimde üyelerin tercihleriyle 1. sıradan seçilerek 25, 26 ve 27. devirde üstlendiğim Edirne milletvekilliği misyonunu, 14 Mayıs’ta yapılan 28. Devir Milletvekilliği Seçimlerinde yeni seçilen arkadaşlarıma devrettim.

CHP Edirne Milletvekili olarak üç devirde toplam 8 yıl misyon yaptım. Emekten ve dayanışmadan yana olarak emek harcadım.

Sokaklarda, meydanlarda, tarlalarda, yürüyüşlerde, çadırlarda, zelzele bölgesinde, adliyelerde baskıya uğrayan, hak arayan halkımızın daima yanındaydım.

Saros'tan, mera talanlarına, Söğütlük'ten, Kazdağları’na, Sinop’tan Alpu Ovası’na Cerattepe’den, Muğla'ya, Manavgat'tan İzmir'e, Validebağ’dan, Enez'deki 7 köyde yapılmak istenen bentonit ocaklarına kadar çevreyi, doğayı, köyünü, toprağını, suyunu, havasını muhafazaya çalışan halkımla birlikteydim.

Mecliste ve sokaklarda hepimizin sesi kısılmaya çalışılırken Meclis’ten sizlere ulaşan ses oldum, sesimizi duyurdum.

8 yıl boyunca Genel Şura ve kurul çalışmalarına eksiksiz katıldım, kanun teklifleri sundum; halkın yakıcı problemleri lisana gelsin tahlil bulunsun diye yüzlerce araştırma ve soru önergeleri verdim, problemleri meclis kürsüsünden ve TV'lerde lisana getirdim. Ülkemizde, yaşanan antidemokratik uygulamalara karşı dilsiz şeytan olmayı daima reddettim. İtiraz hakkımı halkın vekili olarak, halktan aldığım güçle ve onlar ismine kullanmaktan hiç çekinmedim.

Cumhuriyetin tüm kazanımlarını yok etmek ve kamu kaynaklarını yağmalamak üzerine şurası neoliberal iktidara karşı 8 yıl boyunca kamucu siyaset anlayışının hükümran olması için gayret ettim ve çaba etmeyede devam edeceğim.

Vicdanen rahatım. Tüm örgütümüze, vatandaşlarımıza gösterdikleri yol arkadaşlığı ve dayanışma için teşekkür ediyorum.

Ancak vazife süremin bitmesi ile yeni bir periyoda de başlamış oldum. Milletvekili olana kadar yani 1993-2015 yılları ortasında 22 yıl misyon yaptığım fakülteme yasa gereği Doç.Dr. ünvanımla yine döndüm.

Üllkemizin karanlıktan kurtarılması ve demokratik parlamenter sisteme dönüşü için elimden gelen tüm çabayı sürdürmeye, uğraşa devam edeceğim.”