ÖSYM: YKS aday yanıtları erişime açıldı

ÖSYM: YKS aday yanıtları erişime açıldı
2023-YKS Karşılık Kâğıtları ve Aday Karşılıkları Erişime Açıldı

ANKARA (İGFA) - 2023-YKS karşılık kâğıtları ve aday karşılıkları erişime açıldı.

17 Haziran 2023 tarihinde uygulanan 2023-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde uygulanan 2023-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2023-YKS 3. Oturum Yabancı Lisan Testi (YDT) adaylarının karşılık kâğıtlarının imajları, yanıt kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen karşılıkları ve soruların hakikat yanıtları, imtihana giren adayların sorulara verdikleri cevaplarını ve kıymetlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri emeliyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 20 Temmuz 2023 tarihinde saat 17.30'dan itibaren 10 gün mühletle erişime açıldı.

Adaylar; ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili imtihanı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek imtihanda kullandıkları karşılık kâğıdı imgesini, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen yanıtlarını ve yanlışsız karşılıkları görebilecektir.

Ayrıca adaylar; aday karşılıklarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, yanıt seçeneklerini ve sorunun hakikat karşılığı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu karşılığı görebilecektir.

Sorular, adayın imtihanda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntüleniyor.

İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam hakikat, yanlış ve boş yanıt sayıları ile birlikte ham puanları da gösteriliyor.