Pençe Kilit'ten acı haber! Şehitlerimiz 4'e yükseldi!

Pençe Kilit'ten acı haber! Şehitlerimiz 4'e yükseldi!
Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütünün taciz ateşi sırasında 5 kahraman askerden 4'ü şehit oldu. Yaralı olan 1 askerin tedavisi ve bölgedeki operasyon sürüyor.

ANKARA (İGFA) - Acı haber akşam saatlerinde Ulusal Savunma Bakanlığı'ndan gelmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ile İs. Uzman Çavuş Kemal Özek'in şehit olduğu, 3 kahraman silah arkadaşlarının da yararlandığı ve tedavileri için hastaneye sevk edildiği duyurulmuştu.

Bakanlık yeni açıklamasında ise, Pençe Kilit Operasyon Bölgesi'ndeki taciz ateşinde yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Kontratlı Er Mahmut Üçdağ'ın da hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Bölgede operasyonların devam ettiği öğrenilirken, Ulusal Savunma Bakanlığı yayımladığı bildirisinde, "Bizleri derin bir acı ve kedere boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" tabirlerini kullandı.