Pençe Kilit'ten peş peşe acı haberler!

Pençe Kilit'ten peş peşe acı haberler!
Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütünün taciz ateşi sırasında birinci olarak 2'si şehit olan 3'ü yaralı askerlerimizin tamamı tedavi gördükleri hastanede şehit oldu. Bölgedeki operasyonlar sürüyor.

ANKARA (İGFA) - Acı haber akşam saatlerinde Ulusal Savunma Bakanlığı'ndan gelmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ile İs. Uzman Çavuş Kemal Özek'in şehit olduğu, 3 kahraman silah arkadaşlarının da yararlandığı ve tedavileri için hastaneye sevk edildiği duyurulmuştu.

Bakanlık yeni açıklamasında ise, Pençe Kilit Operasyon Bölgesi'ndeki taciz ateşinde yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Kontratlı Er Mahmut Üçdağ'dan sonr Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin de hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Bölgede operasyonların devam ettiği öğrenilirken, Ulusal Savunma Bakanlığı yayımladığı iletisinde, "Bizleri derin bir acı ve kedere boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" tabirlerini kullandı.