Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ne yakın takip

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ne yakın takip
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekare büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük millet bahçeleri ortasında yer alacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde yapılan çalışmaları inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’a Kayseri’nin vizyon projelerinden birisi olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ndeki inceleme esnasında, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen ile daire liderleri eşlik etti.

Büyükkılıç, 1 milyon metrekaresi yeşil alan olacak millet bahçesi içerisine dikimi yapılacak olan nilüfer çiçeklerini de inceleyerek, peyzaj ve etraf düzenlemesi ile ilgili son durum hakkında bilgiler aldı. Türkiye’nin ikinci büyük millet bahçesi olacak Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde son evreye gelinen çalışmaları inceleyen ve burada açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, millet bahçesinin bir ay sonra Kayserililerle buluşacağını belirterek, “Yüzümüz gülüyor, sona yaklaşıyoruz. Millet bahçesindeyiz. İsmine yakışır formuyla Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Türkiye’mizdeki ikinci büyük millet bahçesi olarak biliniyor. İnşallah kısa bir müddet sonra hemşehrilerimizle buluşacak. İnşallah bir ay içerisinde halkımızla buluşacağına inanıyorum” dedi.

Millet bahçesinin 1 milyon 260 bin metrekarelik bir alana sahip olduğuna dikkat çeken Büyükkılıç, “Burada yeşili oran itibariyle en çok olan, aktiflik alanlarıyla, değişik spor alanlarıyla 1 milyon 260 bin metrekarelik bir millet bahçesinden kelam ediyoruz. Vatandaşlarımızın rahatlıkla gününü geçirebileceği bir ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Allah’ın müsaadesiyle bir ay sonrasında vatandaşlarımızın burada rahatlıkla etkinliklerden yararlanacağı bir ortamı göreceklerine inanıyorum. Şimdiden iyi uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Lider Büyükkılıç, paklık yapan çalışana de yardım etmeyi ihmal etmedi.