Saadet Partisi Kayseri'den artırım reaksiyonu

Saadet Partisi Kayseri'den artırım reaksiyonu
Saadet Partisi Kayseri Vilayet Lideri Baki Coşkun artırımlara reaksiyon için yaptığı basın açıklamasından gün geçmeden yeni artırımlar geldi. Yeni artırımların akabinde Baki Coşkun sert reaksiyon gösterdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Baki Coşkun twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Daha dün uyardık, KDV ve ÖTV artırımlarını vatandaşa yansıtmayın diye, bu ne ivedi dün bir bugün iki... İnsafınız yok mu kardeşim, Allah'tan korkun?” açıklamasında bulundu.

Konuya ait evvelki gün basın açıklaması yapan Coşkun, “Başta büyükşehir belediyesi olmak üzere öbür tüm belediyelerimize bir ihtarda bulunmak istiyorum. Akaryakıta ve öbür bütün kalemlere yapılan artırımları sakın ola ki vatandaşa sunulan hizmetlere yansıtayım demeyin. Belediyeler “Sosyal Devletin” en büyük teminatlarıdır. Vatandaşa ucuz ulaşım, alt yapı, paklık ve öbür hizmetleri yapmakla mükelleftir. Bu artırımları vatandaşa yansıtmak yerine israf, gösteriş ve yanlış yatırım siyasetlerinden vazgeçin. Biz burdan uyarıyor ve takipçisi olacağımızı peşinen belirtiyoruz. Ekonomik olarak bizi okjisensiz bırakanlarla bir olup bir de milletin üstüne siz gitmeyin. Ticarethane mantığıyla kâr hedefli belediye yönetilmeyeceği bir defa daha hatırlatıyor, halkımıza bu artışları yansıtmayacağınızı ümit ediyor ve bekliyoruz.” tabirlerini kullanmıştı.