Şair Kılıçarslan, özel ihtiyaçlı okurlarıyla buluştu

Şair Kılıçarslan, özel ihtiyaçlı okurlarıyla buluştu
‘’Sanat için Ben de Varım’’ projesi kapsamında düzenlenen Edebiyat Eğitsel Atölyesinde Şair İsmail Kılıçarslan, özel ihtiyaçlı bireylerle bir ortaya geldi

KOCAELİ (İGFA) - Özel ihtiyaçlı bireylerin hayata iştiraki noktasında birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Sanat için Ben de Varım’’ projesini başlattı. Edebiyat Eğitsel Atölyesi kapsamda düzenlenen son aktiflikte Şair İsmail Kılıçarslan, özel ihtiyaçlı bireylerle bir ortaya geldi.

‘SANAT İÇİN BEN DE VARIM’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özel ihtiyaçlı bireyleri hayata kazandırmak için başlattığı “Sanat için Ben de Varım” projesi devam ediyor. Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında muhakkak devirlerde Edebiyat Eğitsel Atölyesi gerçekleştiriliyor. Özel bireylere birçok farklı alanda eğitimlerin verildiği atölyenin bu ayki konuğu Şair İsmail Kılıçarslan oldu.

ŞAİR KILIÇARSLAN

Eğitimleri desteklemek, öğrencilerin fikir dünyalarına katkı sağlamak emeliyle atölyelere katılması planlanan eğitimcilerin kitapları öğrencilere dağıtıldı. Bu bağlamda konuk şair Kılıçarslan’ın Kara Dursun kitabı dağıtıldı. Tren Garı binasında özel ihtiyaçlı bireyler ile bir ortaya gelen şair İsmail Kılıçarslan, kitap ile ilgili bilgiler verdi.

“ŞİİR ŞAİRİN ÜRETTİĞİ YARA BANDIDIR”

Edebiyatın insan için kıymetli olduğunu belirten Şair Kılıçarslan; “insan iki şey için yazıyor. Biri kendisi ile olan hesabını kapatmak istemesi. Yani insanın kendi ile olan hesabı kapanır mı? kapanmaz. Ertelenebilir ötelenebilir yok sayılabilir lakin bu bitmez bana nazaran müellifler kendileriyle kederlerini inkar etmeyen insanlardır. Gençliğimde bana şiir nedir diye sorduklarında şu yanıtı verirdim. Şiir şairin bulmuş olduğu bir yara bandıdır. Şair evvel kendisinde dener sonra diğerlerine uzatır. Senin de emsal bir yaran varsa ben bu türlü bir tahlil buldum, sen de kendine tahlil bul. Hala birebir şeyi düşünüyorum” sözünü kullandı. Konuşmanın akabinde şair İsmail Kılıçarslan’a ikram takdim edildi. Okuyucuları ile bir ortaya gelen şair İsmail Kılıçarslan kitaplarını da imzalamayı ihmal etmedi.