Sakarya'da rekor üretim bekleniyor

Sakarya'da rekor üretim bekleniyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Pamukova Bakacak’ta hayata geçirdiği Çilek Üretim Merkezinde hasat dönemi başladı. Kasım ayına kadar devam edecek çilek hasadında bu yıl rekor üretim bekleniyor. 40 dönümlük alanda yapılan çilek üretimi sayesinde bölge iktisadı can buluyor.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Pamukova Bakacak’ta hayata geçirdiği Çilek Üretim Merkezi’ndetarımsal üretimi artırmak ve bölge iktisadına katkı sağlamak gayesiyle gerçekleştirdiği çalışmalarıaralıksız sürdürüyor.

Projeye 2021 yılında başlayan Büyükşehir Belediyesi birinci yıl, 18 dönümlük alanda 10 ton çilek üretimi yapmıştı. Geçtiğimiz yıl üretim alanını 40 dönüme çıkartan Büyükşehir Belediyesi bu yıl çilek hasatında rekor üretim bekliyor.

Geçtiğimiz yıl alınan başarılı hasat döneminin akabinde Büyükşehir Belediyesi, bu yıl üst seviye bir hasat dönemi gerçekleştirme maksadıyla çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Tarım alanında uzmanlaşmış grup üretim ve toplama tekniklerini daima güzelleştirerek, daha verimli bir hasat dönemine odaklanıyor. Çilek hasadının başladığı bugünlerde hava kurallarına bağlı olarak, kasım ayının sonuna kadar hasat yapılması planlanıyor ve bu süreçte proje geliştirilmeye devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Pamukova Bakacak Mahallesinde hayata geçirdiği Çilek Üretim ve Eğitim Alanı sadece Sakarya'dan değil, etraf vilayetlerden de büyük ilgi görüyor. Sakarya'nın ziraî üretim potansiyeli ve çilek kalitesi, bölge halkının ve etraf vilayetlerden gelen konukların takdirini kazanıyor.