Sakarya'dan tatilcilere ihtar: O tarihte dalga uzunluğuna dikkat!

Sakarya'dan tatilcilere ihtar: O tarihte dalga uzunluğuna dikkat!
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz'de önümüzdeki 3 günde RİP akıntısı ve ağır dalga beklentisi olduğu için Karasu, Kocaali ve Kaynarca'daki kıyılara kırmızı bayrak çekileceğini açıkladı ve tatilcileri uyardı.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Karadeniz kıyılarında yarından itibaren riskli bir sistemin tesirli olması beklendiği bildirildi.

Günübirlik tatilciler ve Türkiye'nin dört bir yanından kıyılarımıza gelecek olan vatandaşların 27 Temmuz'dan 30 Temmuz'a kadar (perşembe, cuma, cumartesi) hava şartları denizdeki durumun tehlikeli bir hal almasına neden olabileceğinin altı çizilen açıklamada, "Özellikle 27 Temmuz Perşembe günü dalga uzunluğunun 1 metreyi aşması ve kuvvetli RİP akıntısının tesirli olması bekleniyor. Belirtilen tarihlerde gruplarımızca kıyılara kırmızı bayrak çekilecek ve vatandaşlar denize girişlerin tehlikeli olduğu konusunda uyarılacaktır. Büyükşehir'imiz 54 kilometreyi ve 3 ilçeyi kapsayan kıyı şeridinde teyakkuz halinde. Lütfen ihtarları dikkate alalım" tabirleri yer aldı.