Sakarya'nın başarılı pedalları podyumu boş bırakmadı

Sakarya'nın başarılı pedalları podyumu boş bırakmadı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi bisiklet atletleri, Samsun’da düzenlenen Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası’nda birbirinden değerli başarılara imza attı. 8 kategoride düzenlenen şampiyonada, Büyükşehir Belediyesi’nden 3 sportmen çeşitli kategorilerde şampiyonluk ve dereceler elde etti.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bisiklet atletleri, şampiyonalarda uzunluk göstermeye devam ediyor. Son olarak Samsun’da düzenlenen Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası’na katılan 3 sportmen, çeşitli kategorilerde şampiyonluk ve dereceler elde etti.

20-22 Temmuz tarihleri ortasında gerçekleştirilen şampiyonaya, 8 kategoride toplam 93 sportmen katılırken, Büyükşehir Belediyesi bayan atletlerinden Azize Bekar 4 farklı kategoride birincilik elde ederek büyük bir muvaffakiyete imza attı. Sırasıyla XCO-Cross Country Seçkin Bayan, XCO-Cross Country U23 Bayan, XCC-Short Track Seçkin Bayan ve XCE-Eliminatör Seçkin Bayan kategorilerinde şampiyon olan Azize Bekar, gösterdiği performansla göz doldurdu.

Erkek kategorisinde uğraş veren Emre Yuca ise XCO-Cross Country Under erkeklerde üçüncü, XCE-Eliminatör Seçkin erkeklerde müsabakayı ikinci olarak tamamladı. Bir öteki sportmen Burak Başer de, XCO-Cross Country Genç erkek kategorisinde altıncı oldu.