Sakarya'ya yeni kardeş Bosna Hersek'ten

Sakarya'ya yeni kardeş Bosna Hersek'ten
Bosna Hersek’in Visoko kenti ile Sakarya kardeş kent oldu

SAKARYA (İGFA) - Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’ın Varbitsa Belediyesi ile kardeş kent olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Bosna Hersek’in Visoko Belediyesi ile de kardeş kent protokolü imzaladı.

Başkan Ekrem Aziz beraberindeki ilçe belediye liderleri, meclis üyeleri, bürokratlar ile Visoko ilçesini ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Visoko Belediye Lideri Mirza Ganic tarafından karşılanan Lider Aziz ve heyetine günün anısına armağanlar takdim edildi.

Visoko Belediyesi’nde düzenlenen merasimle imzalanan kardeş kent protokolü sonrası Lider Ekrem Şanlı açıklamalarda bulundu. Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek ile olan bağları güçlendirme, kardeşliği pekiştirme açısından kardeş kent mutabakatlarının kıymetine değinen Lider Ulu, “Bosna ve Türkiye uzun yıllar boyunca birbirlerine dost olmuş, kardeş olmuş iki ülkedir. Ben daha evvel çok sefer Saraybosna’yı çeşitli bahislerle ziyaret etmiştim. Bugün ki ziyaretim ise içlerinden en manalı olanıdır. Bugün Bosna’nın en hoş ilçelerinden biri olan Visoko Belediyesi ile kardeşlik, kültür alışverişi, bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı yapmak üzere Kardeş Kent protokolü imzaladık. Kardeş kent protokolümüzün iyi olmasını diliyorum” dedi.