Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı yangın bölgesinde inceleme yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı yangın bölgesinde inceleme yaptı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde Salı günü yaşanan ve 10 iş yerinin ziyan gördüğü yangın sonrası, bu sabah Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez İnegöl’e geldi. Bölgede inceleme yaparak işyerlerinin sahipleriyle görüşen Dönmez, izlenecek yol haritasıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

BURSA (İGFA) - Geçtiğimiz Salı günü tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşayan İnegöl’de başta devlet kurumları olmak üzere herkes sürecin olağana dönmesi ismine bir dizi çalışma yürütürken, Belediye Lideri Alper Taban uyumunda bu sabah Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez İnegöl’e geldi.

Bakan Yardımcısı Dönmez, alanda inceleme yapıp yangında iş yerleri küle dönen sanayicilerle görüştü.

BAKAN YARDIMCISI TÜM SORULARI YANITLADI

bilgilerin akabinde endüstriciler, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez’e taleplerini iletti.

Karşılıklı istişareler sonucunda firmaların yine ayağa kaldırılması ismine izlenecek yol haritası belirlenerek firma yetkililerine nasıl bir yol izlemeleri gerektiği aktarıldı.

Sanayicilerin soruları üzerine Bakan Yardımcısı Dönmez ilgili kurumların en üst kademede yetkililerini arayarak bilgiler aldı, sanayicileri birebir bu yetkililerle görüştürdü.

Yangın sonrası başta alevlerle uğraş, sonrasında ise firmaların tekrar ayağa kaldırılması noktasında gösterilen uğraş için firma temsilcileri teşekkürlerini iletti.

Yangının etraftaki öbür adalara sıçramadan gösterilen ağır gayret ile helikopterler, yangın söndürme uçakları ve 200 dolayında itfaiye aracıyla söndürülmesinin de büyük bir muvaffakiyet olduğu kaydedildi.