Şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor... Komandolardan gri kategoriye bir çizik daha!

Şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor... Komandolardan  gri kategoriye bir çizik daha!
Terörden arananlar listesinde gri kategoride bulunan 'Ardem Ararat' kod isimli Sultan Oruç isimli terörist Bitlis'te etkisiz hale getirildi.

ANKARA (İGFA) - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 jandarmanın şehit olduğu, 2 jandarmanın ise yaralandığı aksiyonlara katılan gri kategoride aranan bir teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak" diyerek haberi duyuran Bakan Yerlikaya, jandarma komandoların ısrarlı ve kararlı takipleri sonucunda Bitlis Hizan kırsalında teröristlere yapılan sıcak temasa ait ayrıntıları paylaştı.

Bitlis'te çıkan çatışmada İçişleri Bakanlığı'nın terörden arananlar listesinde 'gri' kategoride bulunan 'Ardem Ararat' kod isimli Sultan Oruç isimli terörist silahıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini açıklayan Bakan Yerlikaya, mayın ve sabotaj eğitimi aldığı tespit edilen teröristin katıldığı hareketlerde 4 Jandarmamızın şehit edildiği, 2 Jandarmamızın da yaralandığı tespit edildiğini belirttiği paylaşımında, "Şehitlerimize bir defa daha Allah'tan rahmet; Gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Operasyonu düzenleyen Jandarmamızı tebrik ediyorum. Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmaması için hainlere nefes aldırmayacağız. Terör sona erene kadar çabamız sürecek" sözlerini kullandı.

https://twitter.com/AliYerlikaya/status/1686371491158659072