Şehitlerin kanı yerde kalmadı... Gri kategoriye bir çizik daha!

Şehitlerin kanı yerde kalmadı... Gri kategoriye bir çizik daha!
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 kahramanı şehit eden, 4 farklı aksiyona katılan gri kategorideki 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

ANKARA (İGFA) - İçişleri Bakanlığı, Bitlis'te düzenlenen "Şehit Güvenlik Korucusu Mehmet Yılgın Operasyonu" ile ilgili yeni bir ayrıntı paylaştı.

Bitlis Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Bitlis Vilayet Emniyet Müdürlüğü'nün istihbari çalışmaları sonucunda, Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Bitlis Vilayet Jandarma Komutanlıklarının sevk ve yönetiminde, Bitlis Hizan kırsalında J-SİHA, ANKA ve JİKU dayanağında JÖH, Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu Timlerinin iştirakiyle düzenlenen operasyonda, arananlar listesinde 'GRİ' kategoride yer alan "Redur Siser" kod isimli İtimat Özcan isimli terörist silahıyla birlikte etkisiz hale getiriildi.

Şehitlerin kanının yerde kalmadığını duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarma'yı tebrik ederken, 10 kahramanımızın şehit edildiği, 4 farklı aksiyona katıldığı tespit edilen gri kategorideki 1 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bölgede teröristlerle temas sağlandığını belrtne Bakan Yerlikaya, operasyonun sürdüğünü duyurdu.

https://twitter.com/AliYerlikaya/status/1684860624394702849