Sel Sonrası Meteorolojiden O Bölgeye Tekrar Uyarı Yapıldı

Sel Sonrası Meteorolojiden O Bölgeye Tekrar Uyarı Yapıldı

Karadeniz Bölgesi’ndeki 13 il için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarı yapıldı. Doğu Karadeniz’de yağışların kuvvetli olacağı ve bazı bölgelerde daha da şiddetleneceği belirtilirken, İç Anadolu’da da yine yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu cephesinde ise gök gürültülü sağanak yağışların görülebileceğini kaydeden meteoroloji, Ege ve Akdeniz bölgelerinde poyraz rüzgarının etkili olacağını kaydetti.

Meteoroloji Uyardı!

Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde parçalı bulutlu bir havanın hakim olması beklenirken, İç Anadolu’nun güney ve doğu bölgelerinde, Orta ve doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batı kesimlerinde, Bingöl, Muş ve Bitlis illerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bir uyarı da yayımlayan meteoroloji Orta ve Doğu Karadeniz, Sinop, Kastamonu kıyıları, Kayseri, Niğde, Erzincan, Ardahan, Giresun, Rize ve Artvin bölgelerinde yağışların kuvvetli olmasının beklendiğini kaydetti. Ayrıca ulaşımda aksalamaların olabileceği de belirtildi.

Hava Sıcaklığı Doğu’da Azalacak

Öte yandan hava sıcaklığı hakkında da bilgi veren meteoroloji, iç ve doğu kesimlerde hava sıcaklıklarının 2-4 derece azalıp, diğer bölgelerde de önemli bir değişiklik olmayacağını kaydetti.

Ayrıca kıyı Ege, Güney, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda, Doğu Anadolu’nun batısında kuzey yönden kuvvetli (40-70km) rüzgarların eseceği belirtildi.