Silahlı Çatışma İddiasıyla Gözaltına Alınan 5 İsveçli Tutuklandı

Silahlı Çatışma İddiasıyla Gözaltına Alınan 5 İsveçli Tutuklandı
İstanbul'da, bir kafede otururken motosikletli iki kişiyle silahlı bir çatışmaya karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 İsveç vatandaşı şüpheli tutuklandı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Sarıyer ilçesinin Maslak Mahallesi'ndeki bir kafede silahla açılan ateş olayını incelemeye aldı.

Henüz plakası belirlenemeyen bir motosikletten açılan ateş sonucunda, kafe içinde bulunan bir grup insanın da silahla karşılık verdiği tespit edildi.

Kafedeki grubun da daha sonra bir minibüsle kaçtığını belirleyen ekipler Sarıyer ve Başakşehir'de düzenledikleri eş zamanlı operasyonda 6'sı İsveç uyruklu 7 kişiyi yakaladı.

Şüphelilerin araç ve adreslerinde 3 ruhsatsız tabanca, havalı tüfek, 169 mermi ile bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen İsveç uyruklu 5 şüpheli tutuklandı. Zanlıların bindiği aracı kullanan Türk vatandaşı şüpheli ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Yakalanan İsveç uyruklu bir kişi hakkında ise sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Bu arada silahlı çatışma sırasında yaralanan ve kafe müşterisi Azerbaycan uyruklu kişi hastaneye kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralının tedavisi sürüyor. Motosikletten ateş açan 2 zanlı aranıyor.

Haber Editörü