Spor İstanbul kentin her köşesinde

Spor İstanbul kentin her köşesinde
Spor İstanbul, mahalle ve köyleri ziyaret ederek günübirlik etkinliklerle İstanbul’u hareketlendirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

İSTANBUL (İGFA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul AŞ, İBB YAZ aktiflikleri kapsamında, kentte spora erişimi olmayan çocuk kalmaması için yeni projeler uygulamaya devam ediyor. Yıl boyunca yüz binden fazla çocuğa 17 farklı branşta spor eğitimi veren, yaz tatilinde çocukları tabiatla buluşturan etkinliklere imza atan Spor İstanbul, kentin her köşesini spor alanına dönüştürmek için çalışıyor. Bu gayeyle hayata geçirilen projelerden biri olan mahalle/köy etkinliklerinin birincisi Arnavutköy ilçesi Yeniköy plaj aktiflik alanında ve Şile Ağva’da gerçekleştirildi. Etkinlikler boyunca 150’ye yakın çocuk hem spor yaptı hem de eğlendi. Çocuklar spor yaparken anneleri de unutulmadı. Onlar için ise antrenman aktiflikleri düzenlendi.

İSTANBUL’UN KÖYLERİ SPORSUZ KALMAYACAK

4-14 yaş çocuk ve bayan iştirakçilere yönelik aktiviteler tasarlayarak yola çıkan Spor İstanbul, profesyonel spor eğitmenleri eşliğinde, çocuklar için; Şişme oyun kümeleri (basketbol parkı- futbol gaye vurma) aktiflikleri ile fizikî aktivite içeren oyunlar ve uyum parkuru çalışmaları ile gün uzunluğu çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Ayrıyeten çocuklar isterlerse atletizm, badminton, voleybol, ayak tenisi ve futbol üzere oyunlarla da takım halinde spor yapabiliyorlar. Spor İstanbul Köy ve Mahalle Aktiflikleri, 14 Eylül’e kadar İstanbul’un farklı mahalle ve köylerini ziyaret edecek.