Süleyman Saim Tekcan'ın At Figürleriyle Dolu Sergisi Fatih'te

Süleyman Saim Tekcan'ın At Figürleriyle Dolu Sergisi Fatih'te
Ressam, sinema oyuncusu ve baskı sanatçısı Süleyman Saim Tekcan'ın "At'Nağme" adlı sergisi, at figürlerini içeren eserleriyle 24 Eylül'den itibaren Kadırga Sanat Galerileri ve Yedikule Hisarı'nda sanatseverlerin ziyaretine sunulacak.

Ressam, sinema oyuncusu ve baskı sanatçısı Süleyman Saim Tekcan'ın "At'Nağme" adlı sergisi, at figürlerini içeren çalışmalarını sanatseverlerle buluşturmak üzere 24 Eylül'den itibaren Kadırga Sanat Galerileri ve Yedikule Hisarı'nda sergilenecek.

Fatih Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, sergi, Tekcan'ın özgün baskı eserlerini sunacak ve ziyaretçilere sanatsal bir deneyim yaşatacak.

Serginin Kadırga Sanat Galerileri kısmında sanatçının el yapımı kitabıyla birlikte yağlı boya tabloları ve gravür baskı tekniğiyle yapılmış eserleri görülebilecek.

Tekcan'ın baskı çalışmalarının dışında yaptığı at heykelleri de Yedikule Hisarı'ndaki sergide yer alacak.

Çalışmalarını yaşadığı çevre, doğa, Anadolu ve Anadolu uygarlıkları, Sümer, Hitit, Selçuklu ile Osmanlı sanatının karakteristik biçimlerinden oluşturan Süleyman Saim Tekcan, kendine özgü tasarımıyla geçmişten bugüne taşıdığı geleneksel figürlere çağdaş bir kimlik kazandırmayı amaçlıyor.

Haber Editörü