Sultan Han'a Memduh Büyükkılıç'tan ziyaret

Sultan Han'a Memduh Büyükkılıç'tan ziyaret
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini getirdiği ve turizme kazandırdığı Selçuklu yapıtı Sultan Hanı’nı ziyaret etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’deki tarih ve turizm varlıklarını gün yüzüne çıkarma konusunda büyük uğraş gösteren Lider Büyükkılıç, Kayseri Valiliği ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Bünyan’daki Selçuklu yapıtı Sultan Hanı’nı KAYTUR hizmetleri ile buluşturarak turizme kazandıran Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, 791 yıllık Sultan Hanı’nı ziyaret etti.

Sultan Hanı’nda bazlama ve gözleme pişirerek ziyaretçilere ikram eden Lider Büyükkılıç, bölge sakinleri ve hanı ziyarete gelen vatandaşlar ile de görüştü.

Selçuklu’dan bugüne kadar taşınmış olan en kıymetli yapıtlardan Sultanhanı’nı ziyaret ettiklerini tabir eden Büyükkılıç, “Burası eşsiz tarihin izlerinin taşlarında yaşadığı, mutfağından mis üzere kokuların yayıldığı, herkesin gelip görmesi gereken yer. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Bölge sakinleri de tarihi hanı turizme kazandıran Büyükkılıç’a dua ve teşekkür ettiler.