Suudi Prenses Gaziantep'te

Suudi Prenses Gaziantep'te
Suudi Arabistan Prensesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Habitat Uygun Niyet Elçisi Lamia Bint Majid Al Saud, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’in muvaffakiyet hikayesinin Suudi Arabistan’daki kızlara ilham kaynağı olacağını söyledi.

GAZİANTEP (İGFA)- Depremden etkilenen bölgelere âlâ niyet ziyaretinde bulunmak için Gaziantep’e gelen Suudi Arabistan Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Suudi Arabistan Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud yapılan toplantıda, ziyaret öncesinde Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’in hayat kıssasını okuduğunu tabir ederek, “Başkanı Fatma Şahin’in muvaffakiyet öyküsünün Suudi Arabistan’daki kızlara ilham kaynağı olacağını düşünüyorum. Suudi Arabistan’daki bayan popülasyonunun yüzde 42’si 20 yaş altı genç kızlardan oluşuyor. Şayet mümkünse Lider Fatma Şahin’i kıssasını anlatması için Suudi Arabistan’da da ağırlamak isterim” dedi.

İki ülkenin tarihi bağlarının olduğunu aktaran Suudi Prenses Lamia Bint Majid Al Saud, “Türkiye, yerinden edilen milletlere nereden olursa olsun kucak açıyor. Birebir vakitte Türkiye insani tarafıyla de hoş bir örnek teşkil ediyor. Birleşmiş Milletler olarak biz de olaylara Türkiye’nin bakış açısıyla bakıyoruz” diye konuştu.

Başkan Fatma Şahin ise Suudi Arabistan Prensesi Lamia Bint Majid Al Saud’un, Suudi Arabistan’a davet teklifini şöyle yanıtladı:

“Suudi Arabistan'a gelmekten çok memnun olurum. Zira Suudi Arabistan’daki genç kızlar, hayatımıza baktığında bayandan lider, vekil, bakan olabildiğini görebilecek. Rol model olabileceğiz. Suudi Arabistan’a birçok kere gitme fırsatı elde ettim. Milletvekilliği dönemimde ve bakan olarak gittim. Lakin bu türlü bir ziyarette beni çok onurlandırır.”

Görüşmenin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Suudi Arabistan Prensesi ve BM Habitat Düzgün Niyet Elçisi Lamia Bint Majid Al Saud’a Antep işi şal ikram etti.