Tarım ve Orman Bakanlığı, sarsıntının yaralarını sarıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, sarsıntının yaralarını sarıyor
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, afetzede vatandaşların ve üreticilerin her daim yanında olduklarını belirterek, büyük yıkımın yol açtığı 6 Şubat'ın altıncı ayında bakanlığın faaliyetlerini özetledi.

ANKARA (İGFA) - Depremin birinci anından itibaren tüm imkânlarımızla vatandaşlarımızın ve üreticilerimizin yanında olduklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ziraî destekleme ödemelerinden bedelsiz hayvan dağıtımına, hibe takviyesinden içme ve sulama suyu çalışmalarına kadar her alanda üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bakan Yumaklı, 6 Şubat -6 Ağustos tarihleri ortasındaki bakanlık faaliyetlerini sıraladı.

Bakan Yumaklı depremzedelerin yardımına koşmak ve yaralarını sarmak için birinci andan itibaren alanda olduklarını belirterek, Bakanlığa bağlı merkez ve taşra ünitelerinin, barınma ve beslenme başta olmak üzere temel gereksinimlerin karşılanması hedefiyle ağır bir çalışma yürüttüğünü söz etti.

Yumaklı, zelzeleden etkilenen vilayetlerde içme ve kullanma suyu, yem ve yakacak temini başta olmak üzere her türlü sorunun tahlili için Bakanlığın uzman işçisinin alanda misyon yaptığını lisana getirdi.