Taşucu Limanı’nda eş vakitli uyuşturucu operasyon

Taşucu Limanı’nda eş vakitli uyuşturucu operasyon
Gümrük Koruma takımları uyuşturucuyla gayret kapsamında yürütülen çalışmalarda Taşucu Limanı’na yurt dışından gelen bir araba ile tırın çekicisinde uyuşturucu getirildiğini tespit etti. Araçların çeşitli yerlerine gizlenen zehir bir bir ortaya çıkarıldı.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Alınan bilgiye nazaran birinci operasyonda, gemiyle gelen lüks bir araç takımlarca kuşkulu görülerek x-ray taramasına sevk edildi.

Taramada kuşkulu yoğunluklar görülmesi üzerine araç arama hangarına alınarak narkotik dedektör köpek eşliğinde aramaya tabi tutuldu.

Şüpheli bölgelere narkotik dedektör köpeğin reaksiyonlar vermesiyle birlikte ayrıntılı arama başlatıldı.

Arama sonucu koltukların ve kapıların iç kısımlarına ve aracın doğal boşluklarına gizlenmiş halde 31 kilo esrar ele geçirildi.

Yapılan ikinci operasyonda, takımlar gemiyle gelen ve boş olduğu beyan edilen bir tırı x-ray taramasından geçirdikten sonra tırda kuşkulu yoğunluk tespit edildi. Narkotik dedektör köpek marifetiyle başlatılan aramada köpeğin kuşkulu bölgelere reaksiyon verdiği görüldü. Yapılan ayrıntılı denetimler sonucu tırın çekicisinin altına gizlenmiş vaziyette 44 kilo esrar ele geçirildi.

Ekiplerin yürüttüğü risk tahlili ve hedefleme çalışmaları sonucunda nokta atışı tespit edilen iki araçta toplam 75 kilo esrar ele geçirilerek uyuşturucuya geçit verilmedi.

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.