Thodex Vurguncusu Fatih Özer'in Cezası Kesildi!

Thodex Vurguncusu Fatih Özer'in Cezası Kesildi!
Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Fatih Özer, dolandırıcılık davasında 12 bin 142 yıldan 40 bin 462 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandı. Savcılığın 12 bin 142 yıldan fazla hapis cezası istediği Özer'le birlikte 7'si tutuklu olmak üzere toplamda 21 sanık, dolandırıcılık suçuyla yargılanmaya devam ediyor. Konuyla ilgili olarak ise Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Savcılık Özer Hakkında Ağır Hapis Cezası İstedi

Savcılık tarafından açıklanan mütaalada; "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, tacir veya şirket yöneticileriyle kooperatif dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından ceza talep edildi. Talepler sonucunda sanığın 12 bin 142 yıldan tam 40 bin 462 yıla kadar hapis cezası istendi.

Thodex Davasının Duruşması ve Tutuklu Sanıkların Durumu

Faruk Fatih Özer'in de aralarında bulunduğu 5 tutuklu sanık ve müşteki tarafın avukatları, Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada hazır bulundu. Duruşmada, 2 tutuklu sanık Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Savcılık, esas hakkındaki görüşünü sundu ve hapis cezası taleplerini dile getirdi. Thodex davasının seyri ve tutuklu sanıkların durumu duruşma sırasında değerlendirildi.