TKDK Bilecik Ofisi açılıyor

TKDK Bilecik Ofisi açılıyor
Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Heyeti Bilecik Ofisi yakında açılıyor.

Pazaryeri Gündem / BİLECİK (İGFA) - Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Şurası (TKDK) kıymetlendirme toplantısı Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Bilecik Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Abdullah Ay, Bilecik Ziraat Odası Lideri Ahmet Sevinen, Kütahya TKDK Vilayet Koordinatörü Birsen Karaaslan ve ilgili kurum vazifelileri katıldı.

Kamu kuruluşlarına ve özel girişimcilere hibe dayanaklar sağlayarak hayata geçirilen projelerle bulundukları ile büyük katkı sağlayan Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’nun Bilecik Ofisinin yakın bir vakitte faaliyete başlayacağı söz edilen toplantıda Bilecik Ofisinin açılmasıyla birlikte Bilecik'te birçok kamu kuruluşunun ve girişimcinin yararlanması beklenen TKDK; ziraî ve hayvansal üretime yönelik yatırımları, üretimden elde edilen eserlerin pazarlanmasına yönelik projeleri, tesisleşmeye yönelik fiziki yatırımları, lokal kalkınma stratejilerine yönelik projeleri, etraf ve iklim projeleri, işletmeleri geliştirmeye yönelik makine parkı geliştirme projeleri, yenilenebilir güç projeleri, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, zanaatkârlık ve mahallî eser sürece projeleri üzere pek çok alanda hibe dayanaklar sağladığı açıklandı.

Bilecik’te turizm, tarım, hayvancılık, zanaatkârlık, sanayi üzere alanlarda önemli bir potansiyel olduğunu vurgulayan Vali Kızılkaya, “IPARD dayanaklarıyla kırsalda ve yerelde 430 Milyon Avro’luk bir bütçeyle projelere takviye sağlayan Ziraî ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’nun Bilecik’te bir ofisinin olması memleketimiz için çok değerli bir gelişme olmuştur. Bu sayede kamu kuruluşlarımız ve girişimcilerimiz TKDK’nın garantisi altında IPARD dayanaklarından yararlanarak projelerini hayata geçirebilir ve Bilecik’imizde hoş işlere imza atabilirler. Bu gelişmeyle birlikte bizler de Bilecik’te proje gruplarımızı güçlendirerek kamu kurumlarımıza proje dayanağı sağlayacağız.” diye konuştu.