Toprak Razgatlıoğlu Çekya’da ikinci oldu

Toprak Razgatlıoğlu Çekya’da ikinci oldu
Red Bull atleti Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası’nın (WSBK) sekizinci durağı olan Çekya hafta sonunda birinci yarışta damalı bayrağı ikinci sırada geçti.

İSTANBUL (İGFA) - Red Bull sportmeni Toprak Razgatlıoğlu, 2023 Dünya Superbike Şampiyonası’nın (WSBK) sekizinci durağı olan Çekya hafta sonunda birinci yarışı podyumun ikinci basamağında tamamladı.

Yarışa pole durumundan başlayan Pata Yamaha Prometeon grubu pilotu Toprak, ıslak tabandaki yarışta rakiplerinin lastik avantajıyla birlikte start anında 12. sıraya kadar geriledi. Lakin yarışın devamında bu sefer lastik avantajını eline geçiren Razgatlıoğlu, bitime 17 tıp kala rakiplerinin pite girmesiyle üst üste basamakları tırmandı. Yarış boyunca istikrarını koruyarak podyumu yine zorlamayı başlayan Toprak Razgatlıoğlu, bitime 13 tıp kala Scott Redding’i geçerek üçüncü sıraya çıktı. Bir çeşit sonra da Danilo Petrucci’yi geçmeyi başaran Toprak, kalan kısımda da yerini muhafazayı başardı ve damalı bayrağı ikinci sırada geçti.

Çekya’da birinci yarışın galibi Jonathan Rea olurken Toprak Razgatlıoğlu aldığı sonuçla birlikte genel sıralamada 341 puanla ikinci sıradaki yerini korudu. Şampiyona başkanı Alvaro Bautista’nın yarışı 12. sırada bitirmesiyle Toprak, dorukla ortasındaki farkı 54 puana indirdi. Çekya’da superpole ve hafta sonunun ikinci yarışı yarın koşulacak.