TZOB'tan 'Demir' açıklama

TZOB'tan 'Demir' açıklama
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), kendisini İstanbul Ziraat Odası Lideri olarak tanıtan Ömer Demir hakkında, açıklama yaptı.

ANKARA (İGFa)- TZOB tarafından ulusal ve mahallî televizyon kanalları aracılığı ile ya da toplumsal medyada yaptığı paylaşımlarda kendisini "Başakşehir Ziraat Odası Başkanı", "İstanbul Vilayet Uyum Konseyi Başkanı" ve "İstanbul Ziraat Odası Başkanı" olarak tanıtan Ömer Demir ile ilgili açıklama yapıldı.

Birlik teşkilat yapılanmasında İstanbul Ziraat Odası Başkanlığının bulunmadığı hatırlatılan açıklamada, Demir’in Ziraat Odaları İstanbul Vilayet Uyum Heyeti Başkanlığı'na aday olduğu lakin seçilemediği kaydedildi.

İstanbul Vilayet Uyum Şurası Başkanlığı misyonunu Silivri Ziraat Odası Başkanı’nın sürdürdüğü söz edilen açıklamada, "Başakşehir Ziraat Odası Başkanlığından ise müfettiş raporu sonucunda Birlik İdare Konseyi kararı ile alınmıştır. Sonuç olarak üstte açıkladığımız nedenlerle hukuka karşıt olarak bir ekip unvanlar kullanmak suretiyle kendisini 'çiftçi ve köylünün temsilcisi' olarak lanse eden Ömer Demir, şu anda yalnızca Başakşehir Ziraat Odası'nın üyesidir. İsmi geçen kişinin çiftçilerin anayasal meslek örgütü olan Ziraat Odaları ve TZOB ile ilgili bağı oda üyeliği ile sonlu olup, bu manada kendisinin rastgele bir temsil yetkisi de bulunmamaktadır" tabirleri yer aldı.