Uludağ Güç sokak hayvanlarını afet bölgesinde de unutmadı

Uludağ Güç sokak hayvanlarını afet bölgesinde de unutmadı
Güney Marmara’da sokak hayvanlarına yönelik projeler yürüten Uludağ Güç, takviyelerini afet bölgesinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının mamasız ve susuz kalmaması ismine Hatay’a taşıdı.

BURSA (İGFA) - Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların en büyük yıkımı yaptığı Hatay’da, sokak hayvanlarının beslenme gereksinimlerinin giderilmesi için harekete geçen Uludağ Güç, ‘Sevgimiz, Gücümüz Sizinle’ projesini başlattı.

Uludağ Enerji’nin toplumsal yaşama adaptasyona takviye olmak için Temmuz ayında hizmete açtığı Hatay Hayat ve Gelişim Yerleşkesinde şu günlerde ağır sıcaklıklar devam ederken beşerler kadar hayvanların sıhhati da olumsuz etkileniyor. Sokak hayvanları sıcak havanın da tesiriyle yiyecek ve su bulmakta zorlanıyor.

Uludağ Güç, şirin dostların bu sıcak günleri mamasız ve susuz geçirmemeleri için başlattığı ‘Sevgimiz, Gücümüz Sizinle’ projesini bu yıl Hatay’a taşıyarak sürdürüyor. Proje kapsamında Uludağ Enerji’nin toplumsal ömür yerleşkesinin de bulunduğu konteyner kentin önünde pak mama ve su kapları bulunduran şirket kedi, köpek ve kuşların gıdasız kalmaması için çalışıyor.

Hizmet bölgesinde yer alan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 100’ü aşkın süreç merkezi ile müşterilerine hizmet veren şirket, ayrıyeten müşteri süreç merkezlerinin önünde de su ve mama kapları bulunduruyor. Uludağ Güç, tüm vatandaşlara kapılarının önüne sokakta yaşayan canlılar için bir kap su ve mama koyma davetinde bulunuyor. Şirket, proje ile sokak hayvanlarına yönelik farkındalığın artırılması, ömür şartlarının güzelleştirilmesi, çocuklara ve yetişkin bireylere hayvan sevgisinin aşılanmasını hedefliyor.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Uludağ Güç CEO’su İsmail Ergüneş, “Bir kap su ve mama ile başlayan takviyenin, büyük bir sevgi ve farkındalık hareketine dönüşeceğine inanıyoruz. "Sevgimiz, Gücümüz Sizinle" projesi aracılığıyla, canlılara olan duyarlılığımızı artırarak gelecek kuşaklara daha düzgün bir dünya bırakma gayemize bir adım daha yaklaşıyoruz. Toplumun her kesitini, sokakta yaşayan sempatik dostlarımızın yanında olmaya ve onların ömürlerini güzelleştirmeye davet ediyoruz. Bu projede bizleri destekleyen kıymetli paydaşlarımız Uludağ Üniversitesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Panoffect'e içten teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.