Ümit Özdağ Akbelen Ormanı'ndan seslendi

Ümit Özdağ Akbelen Ormanı'ndan seslendi
Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki Akbelen Ormanı’nda basın açıklaması yaptı.

MUĞLA (İGFA) - Milas'a bağlı İkizköy'deki Akbelen Ormanı'ndan seslenen Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu ormanın bölgede global ısınma devrine dünyanın süratle girdiği bir süreçte havayı yumuşatan kuraklığı mümkün olduğunca engelleyen yağışları artıran periyotta büsbütün yok edilecek olmasına reaksiyon gösterdi.

"Toprak kaldırılacak, toprağın altındaki maden alınacak, çok kalitesiz bir maden çok kalitesiz bir kömür ve ondan sonra geriye meyyit toprak bırakılacak" diyen Prof. Dr. Özdağ, "Yani mevt vadisi haline getirilecek burası. Artık ben Limak'ın işverenlerinin da bunu yapmak istediğini düşünmüyorum. Yapmayın. Türkiye'ye bunu yapmayın. Kendi ailenize bunu yapmayın. Buna öbür bir tahlil bulun. Tarihe bu türlü geçmeyin. Esasen tarihe uygun geçtiğiniz de söylenemez. Tarihle yargılanacaksınız üzücü halde. Hiç olmazsa şuraya dokunmayın ki o dünyada da bu dünyada da orman size şahitlik etsin bize dokunmadılar diye" görüşlerini lisana getirdi.