UNDP Mukim Temsilci Vinton Malatya'da

UNDP Mukim Temsilci Vinton Malatya'da
Çeşitli temas inceleme ve görüşmelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi LouisaVinton ve beraberindeki heyet Malatya Büyükşehir Belediyesinin engellilere ve gençlere yönelik yapmış olduğu hizmet ve yatırımları yerinde inceledi.

MALATYA (İGFA) - Engelliler ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Bayan Aile ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü hizmetleri ile Kernek Külliyesini gezen Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyemizle çok hoş ve güçlü bir iştirakleri bulunduğunu belirtti.

"Birlikte hoş işler yapıyoruz" diyen Vinton, "Sayın Liderimizle gün uzunluğu birlikteydik. Malatya maalesef zelzelede en fazla ziyan gören vilayetlerin başında geliyor. Bu bizim tarafımızdan da biliniyor. Bugün Malatya’yı gezdik ve bunu kendimizde gördük. Malatya Büyükşehir Belediyemiz ve öbür kurumlarla da işbirliği yapacağız. Yakından çalışacağız" dedi.

Özellikle engelliler ile ilgili Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarına katkıda bulunmak istediklerini söyleyen Vinton, "Bunun yanında mesleksel eğitimde zelzeleden ötürü bir boşluk oluştu onu desteklemek için uğraş sarf edeceğiz. Ayrıyeten Malatya için hoş bir haberimiz var küçük ve mikro işletmeler için hibe programımız olacak. Malatya’nın güç günlerinde yanında olmak istiyoruz. Bu sebeple bugün Malatya’dayız. Güçlü ortaklarımıza başta Malatya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere mesken sahipliklerinden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Strateji Geliştirme Dairesi Lideri Bayram Uzun ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak gerek toplumsal yatırım ve projelerimizde gerekse de bilhassa istihdamdan uzak aileler, mesken hanımları, engelliler ve çocuklar üzere sarsıntıdan en fazla etkilenen bireylerin olağana dönüş ve zelzelenin travmatik tesirini süratli bir formda atlatmaları için çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.