Vatandaşlar ekonomik kurallarda geçinebiliyor mu?

Vatandaşlar ekonomik kurallarda geçinebiliyor mu?
Yüksek enflasyon, artan fiyatlar, petrol pahalılığı ve giderek zorlaşmaya devam eden hayat koşulları vatandaşın düzgünce belini bükmeye başladı. Pekala vatandaş artan fiyatlar ve alım gücünün düşmesi hakkında ne düşünüyor? İşte yanıtlar…

Ahmet GÜNAY - Taha ÇELİKBAŞ - Herkes Duysun / BURSA (İGFA) - Vatandaş, her gün gelen artırımlara önemli formda reaksiyon göstermeye başladı.

Ekmek, akaryakıt, dokuma derken birçok kesim son vakitlerde vatandaşın karşısına önemli artırımlarla çıkıyor. Bilhassa gayrımenkul ve kira fiyatlarının ziyadesiyle artması, vatandaşı oldukça zora soktu. Sokaktaki vatandaşlara mikrofon uzatan Herkes Duysun grubu, "Geçinebiliyor musunuz?" diye sordu.

İşte yanıtlar…

https://youtu.be/4AgBoY-lO2A

“ASGARİ FİYATLA NASIL GEÇİNELİM?”

Kira artışlarından ve faturaların yüksek geldiğinden bahseden bir vatandaş, hayat koşullarının gitgide zorlaştığını belirterek, "Tabii ki geçinemiyoruz, nasıl geçinebilelim ki? Bir konut kirası olmuş sekiz bin lira. Minimum fiyat alıyorsun, on bir bin lira. Kalan üç bin lira ile elektrik mi ödeyeceksin? Su mu ödeyeceksin? Çocuğuna mı bakacaksın?" dedi.

“EVİME ET GÖTÜREMİYORUM”

Artan besin fiyatlarından yakınan diğer bir vatandaş ise "Tarlada üç liraya, beş liraya olan domatesi biz yirmi liraya, otuz liraya yemek zorunda kalıyoruz. Maaşım beş bin beş yüz lira iken et 100 liraydı, ben konutuma et götürebiliyordum. Artık maaşım yedi bin beş yüz lira, et üçyüz lira oldu. Ben meskenime et götüremiyorum. Bunun sorumlusu kimse onun ilgilenmesi gerekiyor. Vatandaş olarak her şeyin cezasını biz çekiyoruz." tabirlerini kullandı.