Yangınlarda TSK'dan 685 sorti

Yangınlarda TSK'dan 685 sorti
6 Şubat’ta meydana gelen büyük ve yıkıcı sarsıntılar sonrası, birinci andan itibaren devletimizin tüm kurum ve kuruluşları ile birlikte seferber olan kahraman ordumuz; yaraların sarılması, hayatın olağanlaştırılması için öteki bakanlık ve kurumlarla tam bir uyum içerisinde faaliyetlerini sürdürüyor. TSK, orman yangınlarında da 685 sorti yaptı.

ANKARA (İGFA) - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son bir hafta 4 uçak ve 40 helikopter ile farklı bölgelerdeki orman yangını söndürme çalışmalarına katkı sağladı.

Millî Savunma Bakanlığın'ın faaliyetleri ve gündemdeki bahislere ait Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısında Basın ve Halkla Alakalar Müşaviri Deniz Albay Zeki Aktürk tarafından gerçekleştirilen toplantıda aktarılan bilgiye nazaran, TSK tarafından oluşturulan Rezerv Güç ile yangın söndürme çalışmalarına sağlanan dayanak aralıksız devam ettiği kaydedildi.

Bu kapsamda son bir haftada Silahlı Kuvvetlerimize ilişkin 4 uçak ve 40 helikopter ile farklı bölgelerdeki orman yangını söndürme çalışmalarına katkı sağlandığının altını çizen Deniz Albay Zeki Aktürk, "Helikopter ve uçaklarımız tarafından şimdiye kadar 685 sorti yapılarak yangınlara müdahale edilmiştir. Gelen anlık taleplere istinaden görevlendirmeler devam etmektedir" dedi.