YAŞ üyeleri Ata'nın huzurunda

YAŞ üyeleri Ata'nın huzurunda
Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Toplantı öncesi Erdoğan ve YAŞ üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti.

ANKARA (İGFA) - YAŞ üyeleri, toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzaladı.

Erdoğan, bildirisinde "Aziz Atatürk, Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak bugün bir defa daha zatı alinizi ve kahraman şehitlerimiz rahmetle anıyor, 2023 yılı Şura toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Türkiye, yakın etrafında yaşanan çatışmalara ve tansiyonlara karşın bölgesinin cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Milletimize kelam verdiğimiz Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmek, gelecek kuşaklara daha müreffeh, daha prestijli ve huzurlu bir ülke teslim etmek için her alanda ağır bir gayretin içindeyiz. Bu çabamızda en büyük güç kaynağımızı yüksek görev şuuru, caydırıcılığı ve üstün kabiliyetleriyle milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz oluşturuyor. Bugünkü şura toplatışında alacağımız kararlarla inşallah ordumuzun gücüne güç katacağız" sözlerini kullandı.

YENİ İSİMLER YAŞ'TA

Yüksek Askeri Şura'da, yeni kuvvet kumandanlarına yahut mevcut kumandanların vazife müddetlerinin uzatılıp uzatılmayacağına da karar verileceği öğrenildi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Ulusal Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in birinci kere katılacağı toplantıya daha evvel Genelkurmay Lideri sıfatıyla YAŞ üyesi olan Yaşar Güler de masaya bu kere Ulusal Savunma Bakanı olarak oturacak.

YAŞ'ta alınacak kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının akabinde uygulamaya konulacak.