YKS başarısına DEÜ teşviği

YKS başarısına DEÜ teşviği
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 2023 Yükseköğretim Kurumları İmtihanında (YKS) dereceye girerek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencileri ödüllendirecek. DEÜ’yü tercih edecek öğrencilere birçok burs programı kapsamında 4 yıl geri ödemesiz burs, fiyatsız yemek, barınma imkanı ile startup şirket kurma dayanağı sağlanacak.

İZMİR (İGFA) -Yetkin akademik takımları, ulusal ve milletlerarası alandaki başarılarıyla Türkiye’nin saygın eğitim kurumlarındanbirisi olan DokuzEylül Araştırma Üniversitesi (DEÜ),2023 YKS sonuçlarında yerleştikleri kısmın puanı temel alınarak belirlenen yüzdelere giren ve lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere, eğitim hayatlarında ve mesleklerinde dayanak vermek gayesiyle karşılıksız burs ve Üniversitenin birtakım imkanlarından fiyatsız faydalanma hakkı sunacağını bildirdi.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesi’ni seçen öğrencilere, YÖK ve Ulusal Eğitim Bakanlığı burslarının yanı sıra; Üniversite olarak da burs imkanları sunacaklarını belirterek, “Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda bu yıl birinci 100’e girerek Araştırma Üniversitemizi tercih edecek öğrencilerimize, bursun yanında imkanlarından fiyatsız yararlanma fırsatı sunacağız.İlk 100’deki öğrencilerimiz aylık 5.000 Türk lirası burs ödemesi, Üniversite yurtlarında fiyatsız konaklama ve yemekhanelerimizde fiyatsız öğlen yemeği imkanlarından faydalanacak” dedi.

BAŞARIYA YELKEN AÇAN BAYANLARA BURS İMKANI

Rektör Hotar, “Araştırma Üniversitemizin Denizcilik Kısımlarını seçecek kız öğrencilerimizin; azmi, özverisi ve potansiyeli ile denizlerdeki mesleklerinde fark yaratacağına inanıyoruz. Bu sebeple başlattığımız ‘Başarıya Yelken Açan Kadınlar’ burs programında,2023 YKS’deilk 75 bin sıralamasına giren bayan denizcilerimize 4 yıl boyunca aylık 4.000 TL burs imkanı sunacağız”bilgisini paylaştı.

Rektör Hotar, DEÜ’nün geleceğin ehil mühendislerini de beklediğini belirterek, “Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, milletlerarası standartlarda akredite edilmiş programları; Sanayi 4.0 ve Savunma Sanayiine yönelik TUSAŞ üzere kıymetli kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. YKS 2023’te birinci 100’e giren ve Mühendislik Fakültemizi tercih eden öğrencilerimize, startup şirket kurma dayanağı sağlayacağız.Geleceğin başarılı mühendislerine öğrencilik hayatlarında tüm dayanağı vereceğiz”diye konuştu.